Direnişin Üç Güzel İnsanı

12/02/2020

Bergama Belediyesi’nde üçü DİSK/Genel-İş üyesi dört işçi işten çıkarıldı. Sendikamızın üç kadın üyesi aylardır belediye başkanının baskılarına direnerek sendikalarından istifa etmediler, sendikalarına sahip çıktılar.

Genel-İş üyesi bu üç kadın işçi, belediye başkanının gözünde sendikalarını değiştirmeyerek suç işliyorlardı ayrıca belediye başkanının mezhebinden de değillerdi. Oysa belediye başkanı, yani Bergamalıların şehri emanet ettikleri şahsiyet kendi siyasetinin sendikasını belediyede görmek istiyordu, hele çalışanların içinde kendi mezhebinden olmayan işçiye de tahammülü yoktu. Fırsat bu fırsat, hem sendikasını rahatlattı hem de kendisine baş eğmeyecek üç kadın işçiden kurtuldu.

Ortalık Bergama’da şimdi çok güzel, belediye başkanının dengesini bozan çalışan yok, sendika yok, sendika zaten yandaş, çalışanlar da sessiz.

Ama direniş var kapının önünde ve sen Bergamalıların şehri emanet ettiği şahsiyet emanete hıyanet ettin, Bergamalıları birleştireceğine böldün, şehre hizmet edeceğine güya kendi siyasetine hizmet ettin.

Sen belediye başkanısın, büyüksün, şehrin sokaklarında kasıla kasıla, gerine gerine, herkese tepeden baka baka yürürsün artık… Sen yürürsün de saygı görür müsün? Orası şüpheli bile değil, sana şehri emanet ettiler, sen bunları yaptın artık sana saygı gösteren de olmayacak. Etrafında ihale kapmak isteyen, kamu kaynaklarından üç beş kuruş kapmak isteyen aç gözlüler olacak ama ne halk ne de doğru düzgün insan olmayacak, hayırlı olsun.