Eylül - Ekim 2019 Eğitimlerinde Gündem

30/10/2019

KADIKÖY, ATAŞEHİR VE KARTAL’DA İŞYERİ ÜYE EĞİTİMLERİ

İstanbul Anadolu Yakası 1 Nolu Şube’nin örgütlü olduğu Kadıköy, Ataşehir ve Kartal Belediyeleri'nde 9-13 Eylül tarihleri arasında işyeri üye eğitimleri gerçekleştirildi. 

KHK ile taşerondan belediye şirketlerine geçişi yapılan işçilere yönelik gerçekleştirilen işyeri eğitimlerine Kadıköy Belediyesi şirketi olan KASDAŞ, Ataşehir Belediyesi şirketi olan ATAPER ve Kartal Belediyesi şirketi olan KARTURSAŞ şirketlerinde çalışan üyelerimiz katıldı. Genel olarak KHK’lı işçilik ve temel işçi hakları konularının işlendiği eğitimlerde ayrıca üyelerimizin işyerlerine ve çalışma koşullarına özgü sordukları sorular cevaplandı.

9 Eylül tarihinde Kadıköy ve Ataşehir Belediyeleri'nde dış temizlik birimlerinde çalışan üyelerimize yönelik eğitimler gündüz ve gece vardiyasında çalışanlara yönelik ayrı ayrı olmak üzere iki grup halinde Yeni Sahra Şantiyesi’nde gerçekleştirildi. Gün içerisinde ayrıca Kadıköy Belediyesi’nde otoparklarda çalışan üyelerimize yönelik eğitim Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

10 Eylül tarihinde Kadıköy ve Ataşehir Belediyeleri'nde önce hayvan barınaklarında çalışan üyelerimize yönelik işyeri eğitimini daha sonra park ve bahçelerde, fen işlerinde, idari birimlerde çalışan üyelerimize yönelik işyerleri eğitimleri gerçekleştirildi.

11 Eylül tarihinde Ataşehir Belediyesi’nde idari birimlerde çalışan üyelerimize yönelik eğitim belediye merkez bina konferans salonunda gerçekleştirildi.

12 Eylül tarihinde Kartal Belediyesi’nde çalışan üyelerimize yönelik eğitimler Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde iki grup halinde gerçekleştirildi. İlk grupta dış temizlik birimlerinde çalışan üyelerimiz, ikinci grupta ise fen işleri ve park bahçelerde çalışan üyelerimiz yer aldılar.

13 Eylül tarihinde önce kültür hizmetleri, mali hizmetler ve sosyal hizmetler birimlerinde çalışan üyelerimize yönelik eğitim Kartal Belediyesi ana bina yemekhane salonunda gerçekleştirildi. Daha sonra dış temizlik biriminde gece vardiyasında çalışan üyelerimize yönelik eğitim temizlik işleri şantiyesinde gerçekleştirildi.

KIRŞEHİR BELEDİYESİ’NDEKİ ÜYELERİMİZE KADRO EĞİTİMİ

Kayseri Şubemizin örgütlü olduğu Kırşehir Belediyesi şirketinde çalışan birim sorumlusu üyelerimize Genel Merkezimizde 3-4 Ekim tarihlerinde iki günlük yoğun ve kapsamlı bir eğitim semineri düzenlendi. 

İlk gün Eğitim Daire Başkanı Mehmet Salih Doğrul’un açılış konuşmasının ardından sendikal mücadele, DİSK ve Genel-İş’in tarihi, yapısı, organları, temsilcinin görevleri ve iş hukuku konularında eğitimler yapıldı. İkinci gün ise örgütlenme, toplu sözleşme ve grev hakkı, toplu iş sözleşmesi süreci ve  KHK işçiliği, işçi sağlığı ve iş güvenliği, kriz ve sermayenin saldırı programı konularında eğitimler gerçekleştirildi. 

Eğitimlerin ardından Genel Sekreter Şükret Sevgener ve Mali İşler Daire Başkanı Mehmet Güleryüz’ün de katılımıyla eğitime katılan üyelerimize sertifikaları verildi. 

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ASKİ’DE ÇALIŞAN ÜYELERİMİZLE EĞİTİM

Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ASKİ’de çalışan üyelerimizle 12 Ekim tarihinde Genel Merkez’de örgütlenme çalışması üzerine bir eğitim toplantısı gerçekleştirildi. 

Toplantıya katılan Genel Başkanımız Remzi Çalışkan sendikamıza üye olmayı seçen ve örgütlenme çalışması yürüten işçilere yönelik bir konuşma yaptı.

DİSK ve Genel-İş’in tarihi, sendikal anlayışı, ilkelerinin aktarıldığı toplantıya üyelerimiz de soru ve görüşleriyle yoğun bir katılım sağladı. 

 

 

Eğitim
2020 Kasım-Aralık Ayı Temsilciler Kurulu Eğitimleri
Ocak-Şubat 2020'de Şube Temsilciler Kurulu Eğitimleri
Kasım-Aralık 2019'da Şube Temsilciler Kurulu ve İşyeri Eğitimleri
Eylül - Ekim 2019 Eğitimlerinde Gündem
Temmuz-Ağustos 2019 Eğitimlerimiz
Kasım-Aralık Eğitimlerinde Gündem: Krizin Bedelini Ödemeyeceğiz!
Eylül-Ekim 2018 Eğitimlerimiz
Kadro Hakkımız İçin Mücadeleye, Haklarımız İçin Eğitime Devam!
Kadro İstiyoruz, Alacağız!
Tunceli Şube’de Eğitim: OHAL’e Karşı Sendikal Mücadele
2017 Ören İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Semineri Başarıyla Tamamlandı
Ören İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Semineri “Yaşasın Onurlu Mücadelemiz” Şiarıyla Başladı
Farklı İşkolları ve Farkı Boyutlarıyla İşçinin Sağlığı ve Güvenliği
“Kamu Sektörü ve Genç İşçiler” Konulu PSI Konferansına Katıldık
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nde İlk Eğitim
İstanbul Şubeleri Eğitimde Buluştu
“Emeğin Gündemi Konferansı”na Katıldık
Balıkesir/Ören Abdullah Baştürk Eğitim ve Dinlenme Tesisleri'ndeki Temsilci Eğitimleri Tamamlandı
O-HAL’de Eğitim!
Eğitim Çalışmalarımız Sürüyor…
Eğitim Seminerlerimiz Aralıksız Devam Ediyor
Sendikamız Eğitimlerinin Dördüncüsü İzmir’de Gerçekleştirildi
Bölgesel Kadro Ve Taşeron İşyerleri Eğitimleri: Bursa, Bandırma, Çanakkale Eğitimleri Gerçekleştirildi
Bölgesel Kadro Ve Taşeron İşyerleri Eğitimlerimizin İlki Gerçekleştirildi!
İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Kadın İşçi Eğitimi Başarıyla Tamamlandı
2014 Ören İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitim Seminerleri Ders İçerikleri
Ankara 1 Nolu Şubemizde Eğitim Semineri Düzenlendi (21-22 Kasım 2013)
Ankara’da ve Antalya’da Eğitim Semineri Düzenlendi
İşyeri Sendika Temsilcileri Eğitimi Düzenlendi (16 Eylül-9 Ekim 2013)
Diyarbakır Şube'de Eğitim Semineri Düzenlendi
Balıkesir Ve Çanakkale Şubelerinde Eğitim Seminerleri Düzenlendi