İstanbul Ataşehir ve Kartal Belediyelerinde Toplu İş Sözleşmesi Töreni

07/09/2022

Sendikamız ile İstanbul Ataşehir ve Kartal Belediyelerinde toplu iş sözleşmesi imzalandı ve “Toplu İş Sözleşmesi Töreni” yapıldı. İmzalanan toplu iş sözleşmeleriyle işçilerin günlük ücretlerine zam ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı.

Ataşehir Belediyesindeki törene Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve Sendikamızın Toplu İş Sözleşmeleri Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Araştırma Daire Başkanı Nevzat Karataş, İstanbul Andolu Yakası 3 No.lu Şube Başkanı Özer Ersan Değirmenci ile şube yöneticilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, törende yaptığı konuşmasında başta Belediye Başkanı İlgezdi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Bu vesileyle “sendikamızın sağlıklı ve güvenceli bir çalışma ve insan onuruna yaraşır bir yaşam için mücadele etme” kararlılığına vurgu yaptı.

Belediye Başkanı Battal İlgezdi de bir konuşma yaparak emeği geçenlere teşekkür ederek, yapılan zam ve iyileştirmelerin işçilere hayırlı olmasını diledi. Elde ettikleri kazanımlardan memnun olan işçiler halaylarla kutlama yaptı.

“Kartal Belediyesindeki Toplu İş Sözleşmesi Töreni”ne Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sendikamızın Toplu İş Sözleşmeleri Daire Başkanı Çetin Çalışkan, İstanbul Anadolu Yakası 1 No.lu Şube Başkanı Murat Aydoğan ile İstanbul Şube Başkanlarımız, yöneticilerimiz ve üyelerimiz katıldı.

Burada da işçilerin büyük coşkusuyla gerçekleşen törende Genel Başkanımız ve Kartal Belediye Başkanı birer konuşma yaparak işçilerin kazanımlarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.