İstanbul Maltepe Belediyesi ile Toplu İş Sözleşmesi Töreni

22/09/2022

Sendikamız ile İstanbul Maltepe Belediyesi arasında yaklaşık 2 aydır devam eden “Toplu İş Sözleşmesi” görüşmeleri sonuçlandı. Yaklaşık bin yedi yüz işçiyi ilgilendiren sözleşme ile Maltepe Belediyesi emekçilerinin talepleri karşılandı; ücret ve sosyal haklarında iyileştirmeler yapıldı. Anlaşma, halayların çekildiği bir törenle kutlandı.

Maltepe Belediyesindeki törene Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Sendikamızın Toplu İş Sözleşmeleri Daire Başkanı Çetin Çalışkan, Örgütlenme Daire Başkanı Ali Haydar Kara, İstanbul Anadolu Yakası 2 No.lu Şube Başkanı Ali Sönmez ile şube yöneticileri ve üyelerimiz katıldı.

İşçilerin davul ve zurnayla kutlama yapıp halaylar çektiği coşkulu törende konuşan Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, “Başta Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç olmak üzere, bu tabloda emeği geçen herkese; sendika temsilcilerimize, şube başkanlarımıza ve çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Bizim istediğimiz tablo bu.” diye konuştu. Ülkenin ekonomik koşullarının zorluğuna da dikkat çeken Çalışkan, “Bu toplu iş sözleşmesinin Maltepe halkına, Maltepe Belediyesi’ne ve emekçilerine hayırlı olmasını diliyorum” dedi. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç da bir konuşma yaparak yaptığımız bu zam, attığımız bu imzanın Maltepe’mize, belediyemize ve emekçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.