Kadın İşçi Buluşmalarımızdan Derlenen

Bu çalışma, Sendikamızın 2021/Kasım-Aralık aylarında sürdürülen Bölgesel Kadın İşçi Eğitimleri ile 3-4 Mart 2022’de gerçekleştirilen Türkiye Kadın İşçi Buluşması’nın bir çıktısı olarak şekillenmiştir.

Sendikamızın başta toplumsal cinsiyet eşitliğini savunma ve sağlama politikasının ürünü olarak ortaya çıkan bu çalışmalar, kadın üyelerimizin yaşadığı sorunları ortaya koymayı, kadın üyelerimizi bilinçlendirerek güçlendirmeyi ve ortaya çıkan sonuçlar üzerinden mücadele yöntemlerimizi belirlemeyi amaçlamıştır.

Dünyada ve Türkiye’ de kadın emeğine ve kimliğine ilişkin saldırıların arttığı bir süreçte Sendikamız, kadına yönelik her türlü ayrımcılığın önlenmesi ve eşit bir dünya için mücadele eden sendika üyesi kadınların mücadelelerine katkı sunmaktan onur duymaktadır.

Bu kitabın ortaya çıkmasına olanak veren, Kadın İşçi Eğitimleri ile Kadın İşçi Buluşması’na katkı sunan herkese teşekkür eder ve bu yayının başta kadın üyelerimiz olmak üzere tüm üyelerimiz için yol gösterici olmasını, mücadelemiz bakımından bir kaynak ve deneyim çıktısı olmasını dileriz.

Bugünü ve yarını yaratan kadınlara saygılarımızla.


Kitabı İndirmek İçin Tıklayınız (pdf)