Aliağa Bir Direnişçisini Kaybetti

26/09/2019

Aliağa Belediyesi'nde çalışırken Belediye Başkanı Serkan Acar tarafından işinden edilen 250 işçiden biri olan  ve işten çıkarıldıktan kısa bir süre sonra kanser hastalığına yakalandığını öğrenen 35 yaşındaki üyemiz Mehmet Emin Şavur, hayatını kaybetti.

14 Mayıs günü, üyelerimizden Mehmet Emin Şavur haksız bir şekilde, yıllardır emek verdiği Aliağa Belediyesi Temizlik İşlerinden teknolojik gelişme ve belediye gelirlerinin azalması bahane gösterilerek işten çıkarılmıştı. Bir yandan hukuksuzluğa, işten çıkarmalara, haksızlığa karşı bir yandan da kansere karşı direnmekteydi.

Aliağa Belediyesinde hukuksuz ve haksız bir şekilde işinden edilen üyelerimizin mücadelesinde o hep ön saflarda yerini almış, kararlı ve direngen duruşuyla mücadeleye büyük güç vermişti. Aliağa direnişinde önemli bir yeri olan bu değerli arkadaşımızı kaybetmeninim derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Mehmet Emin Şavur’un ailesine, direnişteki arkadaşlarına, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyoruz. Anısını mücadelemizde yaşatacağız.