DİSK Heyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ile Görüştü

24/12/2023

DİSK Genel Başkanı Arzu Çerkezoğlu, Genel Başkanımız Remzi Çalışkan ile DİSK Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu’ndan oluşan DİSK heyeti, depremden sonra alınması gereken önlemler ve geliştirilmesi gereken sosyal politikalarla ilgili olarak önceki gün (23.02.2023) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Prof. Dr. Vedat Bilgin’i ziyaret etti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında gerçekleşen görüşmede Bakan Bilgin’e DİSK’in deprem sonrası için önerilerini içeren “Depremin Yaralarını Sarmak ve Ülkeyi Yeniden Kurmak İçin Sosyal Politika Talepleri” başlıklı raporu sunuldu, konuya dair görüş alışverişinde bulunuldu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ile depremden sonra alınması gereken önlemlere ilişkin yapılan görüşmede Genel Başkanımız Remzi Çalışkan zorunlu emeklilik uygulamasının kaldırılması süreci Meclis’te devam ederken bazı işverenlerin zorunlu emeklilik uygulamasını sürdürdüğünü dile getirdi. Bunun üzerine Bakan Vedat Bilgin konuyla ilgili bir genelge yayımlanacağını söyledi. Ayrıca Genel Başkanımız Remzi Çalışkan, belediye şirket işçilerinin yaşadığı hak kayıplarını dile getirerek tüm “belediye şirket isçilerine kadro verilmesi” talebimizi yineledi.